Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Haine pentru barbati
Lun Mar 25, 2013 5:26 am Scris de horifashion

» Doar la horifashion gasiti CAMASA CALVIN KLEIN SLIM FIT
Lun Mar 25, 2013 5:25 am Scris de horifashion

» Pantaloni hass and platt slim fit
Lun Mar 25, 2013 5:24 am Scris de horifashion

» Haine fashion la cele mai bune preturi
Lun Mar 25, 2013 5:22 am Scris de horifashion

» Nero Burning ROM
Sam Apr 28, 2012 3:00 am Scris de Mario

» Shop-uri de haine pt barbati
Sam Apr 28, 2012 12:37 am Scris de Mario

» Shop-uri de chitari
Sam Apr 28, 2012 12:20 am Scris de Mario

»  ManyCam
Vin Apr 27, 2012 11:59 pm Scris de Mario

»  uTorrent
Vin Apr 27, 2012 11:57 pm Scris de Mario

August 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Parteneri
forum gratuit

Inregistrati-va
Va rugam sa va inregistrati... Nu o sa va para rau. Va puteti inregistra de la rubrica "Inregistrare" din susul paginii. Multumim!

Dmitri Medvedev anunţă un tandem la putere pentru mult timp împreună cu Vladimir Putin (26 Aprilie 2012)

In jos

Dmitri Medvedev anunţă un tandem la putere pentru mult timp împreună cu Vladimir Putin (26 Aprilie 2012)

Mesaj  Mario la data de Vin Apr 27, 2012 10:32 pm

Preşedintele rus Dmitri Medvedev a declarat joi că tandemul său la putere cu premierul Vladimir Putin este pecetluit "pentru mult timp", într-un interviu acordat unor posturi de televiziune înainte de a-i preda Kremlinul celui mai puternic om din Rusia.

"Nu e nimic deosebit. Am anunţat despre ceea ce este vorba, de aceea cred că trebuie să ne destindem. Toate acestea sunt pentru mult timp", a declarat Medvedev, răspunzând unei întrebări a unei jurnaliste de la postul Ren-TV în legătură cu "rocada" sa cu Putin.

Medvedev urmează, la rândul său, să preia postul de premier, după ce va părăsi Kremlinul.

Preşedintele în exerciţiu a anunţat că el consideră un progres democratic această schimbare de roluri, care permite ca "destinul ţării (şi) procesul politic să nu depindă de voinţa unei singure persoane (...), să existe mai multe persoane care să influenţeze politica".

"Mie mi se pare că este normal, acesta este progresul către democraţie, şi anume două persoane ca acestea, trei, cinci, şapte, zece", a continuat el.

"Noi suntem legaţi cu Vladimir Putin nu doar prin cooperarea noastră politică, ci şi printr-o prietenie de aproximativ 20 de ani", a subliniat Medvedev, care a lucrat la Primăria Sankt Petersburg, în anii `90, alături de fostul agent KGB.

Putin, care a efectuat deja două mandate de preşedinte în perioada 2000-2008, i-a cedat în 2008 preşedinţia lui Medvedev, subordonatul său la vremea respectivă, preluând postul de premier, din cauză că nu a putut candida pentru un al treilea mandat consecutiv.

El a fost reales preşedinte în primul tur, pe 4 martie, pentru un al treilea mandat, de această dată cu durata de şase ani, şi a sugerat recent că intenţionează să fie preşedinte pentru cel puţin două mandate, adică până în 2024. Învestirea sa în funcţia de preşedinte este prevăzută pentru 7 mai.

Medvedev nu a reuşit niciodată, în mod real, să iasă din umbra lui Putin, potrivit unor analişti şi presei independente.
Mario
Administrator
Administrator

Data de inscriere : 19/03/2012
Varsta : 21
Localizare : Pe Luna

Vezi profilul utilizatorului http://time2forum.forumz.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum